Programy do prowadzenia dokumentacji medycznej pacjentów stają się coraz powszechniej używane przez lekarzy w prywatnych gabinetach i dużych centrach medycznych. Placówki wykonujące usługi na rzecz ochrony zdrowia, mogą za pomocą odpowiedniego oprogramowania prowadzić nie tylko EDM pacjentów, ale także zarządzać niektórymi zadaniami związanymi z administracją.
Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – możliwości obsługi w Medfile® EDM | e-Recepty
Jednym z najbardziej potrzebnych aktualnie elementów w codziennej pracy lekarzy jest e-Recepta, która obligatoryjnie zacznie obowiązywać od stycznia 2020 r. Wygoda, jaką niesie za sobą wystawianie tego rodzaju e-Dokumentu sprawia, że specjaliści mogą sprawniej realizować zadania związane z dokumentacją medyczną.
Dzięki autosugestiom nazw leków, bazie kodów ICD 9/10 specjaliści nie muszą sięgać do dodatkowej rozpiski leków oraz chorób i schorzeń. Wszystkie istotne informacje znajdują się w systemie Medfile® EDM. Program pozwala na podpisanie e-Recepty poprzez certyfikat ZUS lub podpis kwalifikowany.
Ponadto Medfile® EDM, to system umożliwiający:
- rejestrację pacjentów,
- obsługę płatności za wykonywane usługi,
- organizację intuicyjnego grafiku wizyt pacjentów,
- wysyłanie powiadomień SMS, z przypomnieniem o zbliżającej się wizycie,
- obsługę raportów księgowych,
- import baz danych pacjentów z innego oprogramowania,
- magazynowanie i kontrolę leków oraz materiałów medycznych online,
- połączenie z CSIOS (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia).
Te oraz inne przydatne funkcje znajdują się w programie do prowadzenia EDM Medfile®. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna staje się z czasem dla lekarzy najwygodniejszym i prostym w użytkowaniu modelem dokumentacji medycznej. W porównaniu z dokumentami tradycyjnymi – papierowymi, dokumentacja medyczna online jest bardziej bezpieczna i odporna na zniszczenia mechaniczne. Dostęp do Elektronicznej Dokumentacji Medfile® z każdego miejsca z dostępem do Internetu to duże udogodnienie dla specjalistów, którzy często zmieniają gabinet. Mogą korzystać z aplikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym, jak laptop, tablet, smartfon.
Łatwe zarządzanie i kreowanie
Obsługa Elektronicznej Dokumentacji Medycznej z pomocą Medfile® jest intuicyjna i łatwa. Zarządzanie kontem pracownika placówki medycznej jest zależne od uprawnień Pracownicy placówek medycznych mogą otrzymać różnego rodzaju zakres uprawnień, w zależności od sprawowanej placówce medycznej roli. Jako lekarze, czy też fizjoterapeuci otrzymują dostęp do dokumentacji medycznej pacjentów, osoby zajmujące się recepcją posiadają ograniczenia w tym zakresie. Administratorzy placówki mogą nadawać uprawnienia poszczególnym pracownikom, otrzymują dostęp do raportów księgowych itp. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, to również możliwość wykreowania specjalistycznych formularzy dla konkretnych typów wizyt. Specjaliści fizjoterapeuci, chirurdzy, ginekolodzy, czy też lekarze innych działów medycyny mogą stworzyć własny, niepowtarzalny formularz wizyty. Tego typu rozwiązanie wiąże się z indywidualnie wypracowanym przez lekarzy systemem prowadzenia wizyt, we własnym gabinecie.
Zarządzanie oprogramowaniem z poziomu Internetu to również stała dostępność na urządzeniach mobilnych, jak: tablet, laptop, smartphone. Telefony z systemami Android i iOS sprawdzą się w trakcie obsługi aplikacji mobilnej oprogramowania do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile®.
Nowe rozwiązania, jakie niesie za sobą teleinformatyzacja łączą się z większymi wymogami w stosunku do postępu w zakresie oferty usług medycznych. Nowością na polskim rynku, z której korzysta coraz więcej specjalistów jest telemedycyna. Udostępnienie konsultacji lekarskich na odległość, z pominięciem barier geograficznych to odpowiedź na zapotrzebowanie dotyczące braku specjalistów z wąskich dziedzin medycyny. Dzięki Medfile® każdy gabinet będzie mógł wdrożyć tego typu rozwiązanie.
Gabinety Telemedyczne obsługujące EDM dla Ciebie
Specjaliści różnych dziedzin posługujący się Elektroniczną Dokumentacją Medyczną, wdrażają także coraz częściej nowoczesne rozwiązania jak telekonsultacje. Umożliwiają one zdalne (poprzez Internet) prowadzenie konsultacji lekarskich dla pacjentów. Różnymi kanałami. Przez czat, wideorozmowę, telerozmowę specjaliści pomagają pacjentom uporać się z problemami zdrowotnymi, jak również prowadzą wstępną diagnostykę. Specjaliści tacy jak:
- ginekolodzy,
- pediatrzy,
- psychiatrzy,
- urolodzy,
- kardiolodzy,
- neurolodzy,
- stomatolodzy;
poza prowadzeniem porad, konsultacji, wizyt adaptacyjnych, mogą także wstawiać e-Recepty na potrzebne leki i produkty medyczne, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną pacjentów i przeprowadzeniu dokładnego wywiadu.
Skontaktuj się ze swoim specjalistą za pomocą łatwej e-Rejestracji na konsultacje online!
Stała pomoc
Opiekun klienta Medfile®, z którym lekarz i fizjoterapeuta może się skonsultować w razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących oprogramowania to cenna pomoc. Możliwość przeprowadzenia rozmów video wraz z wdrożeniem personelu medycznego, we wszystkie funkcje programu do EDM oraz obecność przydzielonego Opiekuna Klienta do konkretnej placówki zapewnia ciągłość przepływu informacji pomiędzy użytkownikami oprogramowania a konsultantami. Stały kontakt ułatwia pracę i szybkie rozwiązywanie ewentualnie powstałych problemów.
Wypróbuj Medfile® przez 14 dni za darmo, sprawdź jak program poprawi jakość pracy w Twojej placówce medycznej.
haloDoctor – nowa usługa dla pacjentów konsultacji z lekarzem Online i e-Recepty
Na rynku usług zdrowotnych (nie tylko komercyjnych) poradnia internetowa oznacza w pierwszej kolejności większą dostępność do porad lekarskich, a także – co równie ważne – niższe ceny, przy bardzo wysokiej jakości usług medycznych. Nie bez znaczenie jest nieograniczony geograficznie dostęp do porad medycznych udzielanych tą drogą. Pacjenci z dowolnego zakątka globu mogą bezpośrednio skontaktować się z wybranym przez siebie specjalistą i otrzymać konieczną pomoc.W fazie testowej Medfile umożliwił korzystanie z platformy haloDoctor kilkudziesięciu lekarzom o różnych specjalnościach. Już te pierwsze doświadczenia – obejmujące komunikację z pacjentem, przekazywanie i gromadzenie danych, czasochłonność porady oraz możliwość dotarcia z pomocą niemal natychmiast i o dowolnej porze – zachęcają do dalszych prac rozwojowych platformy haloDoctor. Rafal Piszczek.