Choroba afektywna dwubiegunowa. Zarejestruj się, lecz jej objawy

Choroba afektywna dwubiegunowa. Zarejestruj się, lecz jej objawy

Objawy ataków agresji oraz manii występujące na przemian to zaburzenia występujące w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej. Uciążliwe dla pacjenta jak i jego otoczenia zjawiska związane z atakami warto szybko zdiagnozować u lekarza specjalisty psychiatrii. Dzięki platformie haloDoctor choroba afektywna dwubiegunowa  może być z powodzeniem, trafnie i szybko zdiagnozowana także online, a później leczona wraz z konsultacjami u tego samego specjalisty, który ją zdiagnozował.

 

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Proces leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej może być dość długi, ze względu na nawrotowy charakter epizodów manii i depresji. Objawy, które są uciążliwe zarówno dla rodziny jak i dla pacjenta przeszkadzają w stabilnym i sukcesywnym prowadzeniu życia zawodowego oraz rodzinnego, realizowaniu planów i funkcjonowania w środowisku społecznym. Zadaniem lekarza jest utrzymywanie stanu remisji, czyli okresu w którym objawy nie występują wcale lub występują w niewielkim stopniu.

 

Choroba afektywna dwubiegunowa dotyczy wielu młodych osób i diagnozuje się ją nawet u pacjentów do 35 roku życia.  Leczenie przebiega w powiązaniu metod farmakologicznych z psychoedukacją i psychoterapią.

 

Jak leczyć się u specjalisty online?

 

Leczenie online rozpoczyna się od rejestracji do lekarza specjalisty na intuicyjnej platformie haloDoctor, która zapewnia komfort wizyt oraz bezpieczeństwo przesyłania informacji pomiędzy lekarzem a pacjentem.

 

Z zakładki schorzenia lub specjalizacje należy wybrać lekarza zajmującego się zaburzeniami o podłożu psychiatrycznym (lekarza psychiatrę). A następnie:

 

  • Zarejestrować się na eWizytę do wybranego specjalisty, biorąc pod uwagę wolne terminy,
  • Uzupełnić wszystkie niezbędne informacje o chorobie, branych lekach i dane personalne – zawarte w formularzu dla pacjenta.
  • Przez wysłany link na prywatny e-mail opłacić eWizytę.
  • Przesłać niezbędną dokumentację do lekarza specjalisty (jeśli taka istnieje) potwierdzenia choroby, karty pacjenta z poprzednich wizyt u specjalistów itp.
  • Skonsultować się z lekarzem dzięki wizycie wideo, rozmowie na czacie lub telerozmowie.

 

Objawy choroby afektywnej dwubiegunowej

 

Objawy choroby afektywnej nie są jednoznaczne dla tej choroby, dlatego tak istotne są konsultacje ze specjalistami. Typowe dla ChAD objawy mogą świadczyć o depresji, nadużywaniu środków psychoaktywnych, zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, czy nawet schizofrenii. Spotkanie z lekarzem – także w wersji wizyty online, jest konieczne.

 

Leczenie od ręki

 

Zaburzenia o podłożu psychicznym można leczyć i diagnozować online, dzięki takim platformom, jak haloDoctor. Choroba afektywna dwubiegunowa wymaga stałej opieki lekarza i wsparcia rodziny, czy też przyjaciół pacjenta, kiedy będzie przeżywał nawroty choroby.  

 

Pacjenci mogą zapisać się na eWizytę do lekarza, kiedy tylko jest to dla nich wygodne. Lekarze przyjmują też w niedziele i święta oraz w nocy. Rejestracja na wizytę do gabinetu telemedycznego trawa kilka chwil.

 

  • Wystarczy dokonać wyboru lekarza specjalisty.
  • Z kalendarza należy wybrać termin wizyty.
  • Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza pacjenta.
  • W następnej chwili ( po otrzymaniu linku) do opłaty za eWizytę, dokonaj zapłaty za konsultacje – płatnością online kartą bądź PayU.
  • Po zapłacie za wizytę online pacjent otrzymuje link do wejścia do wirtualnego gabinetu.

 

Każdy dzień nieleczonej choroby afektywnej dwubiegunowej jest trudnym doświadczeniem dla pacjenta i jego otoczenia. Zdiagnozuj swoje zaburzenia i pozwól na rozpoczęcie komfortowego życia dzięki leczeniu farmakologicznemu oraz terapii psychoterapii.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jak rozpoznać chorobę afektywną dwubiegunową?
U pacjentów, można zauważyć epizody depresyjne (obniżony nastrój, duża senność, utratą zainteresowania), epizody maniakalne (nadmierne odczuwanie szczęścia, nadpobudliwość), epizody hipomaniakalne (podobne, ale łagodniejszy stany niż przy epizodach maniakalnych), oraz okresy mieszane (występowanie jednocześnie objawów depresyjnych, jak i manii/hipomanii).
W jaki sposób leczyć chorobę afektywną dwubiegunową?
Leczenie powinno głównie opierać się na lekach, ale również zaleca się połączyć to z psychoedukacją pacjenta oraz psychoterapią.